استفاده از بادام زمینی تند در طب سنتی برای کاهش قند خون

بادام زمینی تند البته تمام فواید یک آجیل را به همراه دارد، اما به دلیل داشتن سدیم بیش از حد منجر به تورم و افزایش فشار می شود. این برای افرادی که از قبل مشکلات کلیوی و قلبی عروقی دارند سودی نخواهد داشت.

در عین حال، اگر از بادام زمینی شور سوء استفاده نکنید، در یک فرد سالم اثرات منفی ایجاد نمی کند. کره بادام زمینی به دلیل داشتن آنتی اکسیدان بالا منبع جوانی است و ویتامین های موجود در این محصول باعث بهبود کیفیت پوست، ناخن و مو می شود.

علاوه بر این، این محصول باعث افزایش عضله سازی موثر در طول فعالیت بدنی می شود. در عین حال، به دلیل محتوای بالای پروتئین و پورین، برای افراد مبتلا به ورم مفاصل، آرتروز، نقرس، به دلیل محتوای چربی برای افرادی که تمایل به آکنه دارند، به دلیل خواص هموستاتیک دارای واریس مضر است.

فواید و مضرات بادام زمینی تند در دیابت: شاخص گلیسمی بادام زمینی 13 است، زیرا آجیل باعث آزادسازی سریع هورمون انسولین نمی شود.

بادام

ضمناً به دلیل ارزش انرژی بالا، محصول باید در حد اعتدال مصرف شود. این آجیل اغلب برای افراد مبتلا به دیابت در حد اعتدال توصیه می شود و حتی کره بادام زمینی برای کاهش وزن توصیه می شود.

علاوه بر این، فیبر موجود در بادام زمینی پوره شده به بهبود عملکرد و تحرک روده کمک می کند. استفاده از این محصول به عادی سازی مدفوع کمک می کند، از یبوست جلوگیری می کند یا وضعیت را با یک مشکل موجود کاهش می دهد.

بادام زمینی تفت داده شده، نمک زده، شکرک زده می شود و همچنین به صورت خام استفاده می شود. از آن برای تهیه کره، شیرینی و شیرینی استفاده می شود.

علاوه بر این، متخصصان آشپزی اغلب مغزها را به سالاد، سس و غذاهای سبزیجات اضافه می کنند. یکی از محبوب ترین غذاهایی که از چنین مغزهایی تهیه می شود، کره بادام زمینی خانگی است.